• +90 542 804 18 03

  • Galata Kuledibi Beyoglu / Istanbul

Gameathon nedir?

Gameathon, 3 gün süren bir oyun ve öğrenme maratonudur. Gameathon süreci öğrenciler, öğretmenler ve eğitim alanında çalışanlar için tasarlanmış pek çok oyun aktivitesi ve yenilikçi eğitimi kapsar. Maraton sonucunda, öğretmenlerin derslerinde kullanabilecekleri oyunlardan oluşan bir oyun kütüphanesi ve öğretmenlerin sürekli bilgi alabilecekleri bir platform kurulacak.

Gameathon’un ilkini Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Muğla Belediyesi ortaklığıyla gerçekleştireceğiz. Muğla’da temel eğitimin en önemli sorunu, köydeki öğretmenlerin yenilikçi eğitim modellerinden uzak kalması ve aynı zamanda köyde yaşayan çocukların merkezde yapılan etkinliklere dahil olamamasıdır. Yine köy okullarının materyal ihtiyacı önemli bir sorun olarak önümüzde durmaktadır. İşte, biz de bu aşamada hem öğretmenleri hem de öğrencileri desteklemek adına Gameathon’u gerçekleştirmek ve bu konunun önemini vurgulamak istiyoruz.

Oyunbax Eğitimleri: Öğretmen gelişimine odaklanan ve 10 farklı modülden oluşan 7 saatlik eğitimlerdir. MEB istediği eğitim modülünü seçer.

Oyun Etkinlikleri: Öğrencilerle yapılacak çocuk hakları, takım çalışması, sosyal dahil etme, teknoloji konulu oyun atölyeleridir. Her atölye 1 saat sürer.

Oyun Kütüphanesi: Öğretmenlerin okullarda dersleri desteklemek için kullanabilecekleri oyun materyallerinin yer aldığı kütüphanedir.

Öğrenme Platformu: Öğretmenlerin yenilikçi yöntemler konusunda bilgi edinmelerini ve işbirliği geliştirmelerini sağlayacak sosyal ağ platformudur.